Zirgaudzēšana
Pareiza barošana kļūst skaidrāka nekā jebkad agrāk, lai atbalstītu optimālu augļa attīstību un piena ražošanu. Pēdējā trimestrī notiek 80% augļa augšanas, tāpēc grūsnās ķēves pareiza barošana ir ļoti svarīga.
Pirms aplūkot ķēvju barības vielu prasības, ir svarīgi piekļūt viņas ķermeņa stāvokļa rādītājam (BCS). Ideālā gadījumā ķēvēm piecu punktu skalā vajadzētu būt 3–3,5, kas nozīmē vidēji vai vidēji brangas miesas būves. Svarīgi ir ņemt vērā šķirni, vecumu, vielmaiņas veidu, iepriekšējo grūsnības vēsturi.
Vēl viena lieta, kas vispirms jāņem vērā, ir lopbarības veids un kvalitāte.Zirgiem būs nepieciešami vismaz 1,5% siens no ķermeņa svara, savukārt grūsnās ķēves patērē līdz 3% no ķermeņa masas. Gan sienam, gan vītinātajam sienam ir jābūt labas kvalitātes, bez pelējuma.
Galvenie punkti par barošanu grūtniecības laikā.
-Kaloriju patēriņš palielinās no 71,13 Mj dienā agrīnā grūtniecības periodā līdz 87,86 Mj dienā vēlīnā grūtniecības periodā.
-Olbaltumvielu daudzums grūtniecības vidū palielinās par 5–8%, salīdzinot ar uzturēšanu pirms grūtniecības.
-E vitamīna un selēna nepieciešamība palielinās. Šīs barības vielas bieži vien ir nepietiekami nodrošinātas tikai lopbarības uzturā. Pētījumi ir parādījuši, ka paaugstināts E vitamīna un selēna līmenis izraisa augstāku antivielu līmeni kumeļiem, vienlaikus samazinot arī pēcdzemdību risku.
-Auglis aknās uzglabā mikroelementus, piemēram, varu, cinku, dzelzi un magniju, lai palīdzētu augt pirmajos mēnešos, jo pienā to līmenis ir nepietiekams. Ja ķēvei trūkst šo uzturvielu, kumeļam var būt paaugstināts attīstības ortopēdisku traucējumu un imūnsistēmas pavājināšanās risks.
-Šajā posmā ķēves apetīte var samazināties.
Galvenie punkti agrīnai laktācijai
-Sagremojamas enerģijas nepieciešamība ir 132,63 Mj/dienā, kas ir augstāka nekā tiem, kas strādā lielā slodzē, kam nepieciešami 111,29 Mj/dienā.
-Nepieciešamība pēc olbaltumvielām paaugstinās līdz 1535 g.
-E vitamīna nepieciešamība ikdienā ir 500 SV, un pēc tam laktācijas laikā tas dubultojas līdz 1000 SV.
-Ķēves laktācijas periodā pienā saražo aptuveni 3% no dienas ķermeņa svara.
Barošanas ieteikumi ar Bluegrass.
Labas miesas būves stāvoklis– tiem, kam nav grūti saglabāt svaru, mazkaloriju līdzsvarotājs, piemēram, Bluegrass Stamm 30, nodrošinās visas galvenās uzturvielu prasības grūtniecības un laktācijas laikā. Ja agrīnā laktācijas periodā ir nepieciešamas papildu kalorijas, ieteicams pievienot Bluegrass Turmash.
Vājas miesasbūves— tiem, kuri cīnās, lai saglabātu savu ķermeņa stāvokli, būs nepieciešama augstas kaloriju diēta. Gan Bluegrass Stud Mix, gan Stud Cube satur augstas kvalitātes graudaugus un linu eļļu, kas izstrādāta, lai apmierinātu paaugstinātās prasības grūtniecības un zīdīšanas laikā.
Jebkurai devai, kas pārsniedz 2 kg, barība jāsadala vairākās mazās ēdienreizēs, kas sadalītas visas dienas garumā. Traditional or Garlic Chaff pievienošana devai palīdzēs palielināt šķiedrvielu uzņemšanu, vienlaikus palēninot uzņemšanu, kas ļauj labāk absorbēt barības vielas. Sāls ir jānodrošina arī no brīvas izvēles avota, piemēram, sāls bloka.